کاهش پیامدهای منفی بدحجابی مأموریت اصلی حلقه صالحین

مسئول پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان گفت: یکی از دغدغه‌های جلسات حلقه‌های صالحین کاهش پیامدهای منفی بدحجابی است.

 

 

 

محمدحسین صادقی در حاشیه جلسه حلقه صالحین خواهران بسیج که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان برگزار شد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در کرمان با بیان ضرورت حجاب در جامعه اظهار کرد: برخلاف تصور برخی افراد قدمت حجاب به آفرینش اولین موجودات روی زمین یعنی حضرت آدم و حوا بازمی‌گردد و اتفاقات گوناگون در طول تاریخ اهمیت آن را از بین نبرده است.

وی با بیان آیه ۲۶ سوره اعراف پیرامون اهمیت پوشش در دین مبین اسلام افزود: این آیه پوشش را مایه زینت بشر قلمداد کرده و لباس را برای پوشاندن اندام انسان‌ها در کنار تقوا متذکر می‌شود و این نشانه اهمیت پوشش در نزد خداوند متعال است.

مسئول پایگاه بسیج کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان تأکید بر پوشش را در تمام ادیان و تمام اعصار مقدس و مهم دانسته و اظهار کرد: ویل دورانت می‌نویسد که در بریتانیای قدیم در مدت پنج سال بحران جوانی، دختران خود را در کلبه زندانی می‌کردند و فقط نزدیکان می‌توانستند آنان را ببینند حال آنکه در اسلام هیچ‌گاه توصیه‌هایی از این دست مشاهده نمی‌شود بلکه تنها توصیه بر رعایت تقوا در رفتار و گفتار در کمال آزادی است.

صادقی تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های جلسات حلقه‌های صالحین در واحد کرمان بررسی مشکلات و ارائه راهکار برای کاهش پیامدهای منفی مسئله بدحجابی در جامعه و خصوصاً در دانشگاه‌های کشور است که به‌عنوان محیط علمی و مقدس این مسئله در آنها حتی در ابعاد کوچک‌تر از جامعه هم قابل‌پذیرش نیست.

وی راهکارهای ارائه‌شده در این جلسات را به بخش‌های گوناگون تقسیم کرده و توضیح داد: فضاسازی محیط با ذکر احادیث و روایات، قانون‌مند شدن نحوه پوشش هنگام ورود به دانشگاه و استفاده از روش‌های جدید و کارآمد همراه با اطلاع‌رسانی، تبلیغات، تشویق و مشاوره بایستی در فضای اجرایی مورد توجه قرار گیرد.

مسئول پایگاه شهدای هسته‌ای ملزومات پشتیبانی را نیز در تحقق این امر مهم دانسته و تصریح کرد: برای دستیابی به حداکثر بهره‌وری باید پرسنل دانشگاه اعم از استادان و کارکنان آگاه شده و در کنار عزم همه‌جانبه مسئولان با اقدامات جهادی و عملی بخش‌های گوناگون با همدلی و ایجاد مودت با تشویق آمران به معروف برای نابودی این معضل در جامعه تلاش کنند.

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *